Poświęć się Bożemu sercu - SKCh im. ks. Piotra Skargi zachęca

Wiara jest ważna dla każdego katolika – daje siłę, wytrwałość i ogromne wsparcie. Dla wierzących osób szczególnie ważnymi świętami są Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Maryi. Wspominając te okazje, nie sposób nie powiedzieć o kampanii Zaufaj Bożemu Sercu, organizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej (SKCh) im. ks. Piotra Skargi.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęło kampanię Zaufaj Bożemu Sercu, z której skorzystało już ponad 600 tysięcy osób. Nie da się zaprzeczać, że jest to inicjatywa wyjątkowa, ponieważ pozwala jeszcze bardziej skupić się na wierze i poświęcić Bogu.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Kult Serca Maryi rozwijał się jeszcze w średniowieczu i przyczynił się do ogłoszenia dogmatu o niepokalanym poczęciu. Na przestrzeni lat znacznie się rozwijał, do czego swoistą cegiełkę dołożyły objawienia świętej Katarzyny Labourne, a do tego objawienia fatimskie oraz wiele innych zdarzeń na przestrzeni lat. Nieprzypadkowo w 1942 roku Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi,  a dwa lata później ustanowił Święto Niepokalanego Serca Maryi. Przez długi czas ów święto miało miejsce 22 sierpnia, jednak po II Soborze Watykańskim zostało połączone z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wspomniana uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym roku odbywała się 19 czerwca. Została ona ustanowiona po wyjątkowym zdarzeniu, którym było objawienie świętej Małgorzacie Marii w 1675 roku. W 1856 roku papież Pius IX rozszerzył ją na cały Kościół. Jednocześnie należy zaznaczyć, że zawierzenie Bożemu Sercu nie powinno dotyczyć jednorazowego święta, ale trwać cały czas, o czym skutecznie przypomina wspomniana kampania zorganizowana przez SKCh im. ks. Piotra Skargi.

 

 

Wierni biorący udział w kampanii zapisują się do niej za pośrednictwem strony internetowej sercejezusa.pl. Za sprawą portalu można zamówić pakiet zawierający wiele licznych upominków. Przede wszystkim chodzi o akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który zostanie (po wypełnieniu) przesłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial. W zestawie znajduje się także tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która będzie chroniła swojego posiadacza przed nieszczęściem, chorobami i wieloma innymi niebezpieczeństwami. Komplet zawiera również broszurę opisującą kult Serca Jezusowego i obietnice, które Chrystus złożył swoim czcicielom.