SKCh im Piotra Skargi

Prezes Sławomir Olejniczak o działalności SKCh im. ks. Piotra Skargi w czasie epidemii

Okres pandemii dotyka w mniejszym lub większym stopniu każdego człowieka. Przez to zastanawiać się można, jak funkcjonują katolickie organizacje, takie jak na przykład Instytut ks. Piotra Skargi.

Na ten temat wypowiedział się sam założyciel instytucji, Sławomir Olejniczak.

Instytut ks. Skargi w Krakowie i SKCh im. ks. Piotra Skargi to organizacje, których początki sięgają pierwszych lat XXI wieku. Liczne działania publiczne zostały uniemożliwione przez pandemię, jednak jak sam Sławomir Olejniczak zapewnia, misja instytucji trwa nadal. Zgodnie z credo nawołującym do budzenia sumienia Polaków, Instytut Piotra Skargi działa nieprzerwanie. Jak zaznacza Olejniczak, obecnie wierni posiadają sporo czasu, który warto poświęcić na rozważania nad własną osobą, zwłaszcza wśród osób, które oddaliły się od Boga.

Sławomir Olejniczak

Co szczególnie istotne, być może nieprzypadkowo epidemia rozpoczęła się w okresie Wielkiego Postu, czyli czasu, który często był przez wiernych zapominany, a jego zasady nie były przestrzegane. Instytut, którego patronem jest Piotr Skarga, zaprasza do codziennej modlitwy. Działacze i inni wierni odmawiają o godzinie 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 20:30 Różaniec Święty w intencji przezwyciężenia pandemii koronawirusa COVID-19.

Sławomir Olejniczak o publikacjach SKCh im. Piotra Skargi

Sławomir Olejniczak zachęca także do śledzenia treści publikowanych przez SKCh im. ks. Piotra Skargi. Publicyści bowiem nie zaprzestali swojej działalności i w tych szczególnie trudnych czasach nadal dostarczają rzetelne informacje, drukowane na przykład  na kartach dwumiesięcznika Przymierze z Maryją oraz Polonia Christiana. Dostęp do publicystyki jest możliwy nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy wejść na portal PCh24.pl, na którym codziennie pojawiają się nowe artykuły pozwalające być na bieżąco z sytuacją panującą w kraju i na świecie.

Prezes organizacji zachęca także do pokładania nadziei w Bogu, co pozwoli zachować duchowy spokój oraz wyzbyć się niepewności.